Kuo ypatingi lietuviški odiniai baldai?
Aplinka, kurioje gyvename, turi...
Kuo ypatingi lietuviški odiniai baldai?
Aplinka, kurioje gyvename, turi būti ne tik graži, bet ir praktiška. Tai reiškia, jog odiniai svetainės baldai neturėtų apkrauti patalpų. Jie turi būti patogūs, komfortiški, talpūs. Odinius baldus dažnai renkasi tie, kurie siekia išlaikyti stiliaus ir praktiškumo balansą. Tokius gaminius lengva prižiūrėti – atsparumas drėgmei ir paprastas paviršiaus valymas yra vienos iš pagrindinių priežasčių, kodėl jie tokie populiarūs. Be to, oda garantuoja baldo ilgaamžiškumą. Todėl net ir praėjus geram dešimtmečiui jis gali atrodyti taip pat puikiai.
Odiniai komplektai: kaip priderinti kambaryje?
Nors užduotis priderinti odinių baldų komplektus namuose ir gali pasirodyti sudėtinga, iš tiesų viskas yra kur kas paprasčiau. Svarbiausia pasirinkti Jūsų namų stilių atitinkančius baldus. Pavyzdžiui, moderniame arba industriniame interjere puikiai dera koreguotosios odos baldų komplektai. Spalvų pasirinkimas šiuo atveju pakankamai platus – sau patinkantį variantą lengvai ras tiek neutralių, tiek ryškių atspalvių mėgėjai.
Anilino odos baldų komplektai atrodo itin estetiškai. Jie dera daugelyje interjerų. Tai – prabangūs odiniai baldai, kurie neabejotinai taps pagrindiniu kambario akcentu. Anilino oda paprastai pasižymi neutralia spalvų palete. Taigi, jei mėgstate ją, tokie odiniai komplektai yra dėmesio vertas pasirinkimas.
Odiniai baldai su miegama funkcija
Norite vienu šūviu nušauti du zuikius? Tuomet Jums tobulai tiks lietuviški odiniai baldai su miegama funkcija – modernios odinės sofos arba minkšti kampai. Esant poreikiui, juos galima lengvai išskleisti ir paversti lova. Ši funkcija itin praverčia atvykus svečiams. Žinoma, ant tokių baldų galite miegoti ir patys, pavyzdžiui, jei svetainė yra Jūsų miegamasis.
Platus asortimentas leidžia išsirinkti kiekvienam
Odiniai foteliai
Odinis fotelis – tobula vieta atsipalaiduoti po ilgos darbo dienos. Šis baldas neužima daug vietos, todėl jį lengvai priderinsite bet kokioje namų erdvėje. Priklausomai nuo interjere vyraujančio stiliaus, galite pasirinkti norimo dizaino odinį fotelį. Nuo klasikinio iki modernaus – „Magrės baldų“ asortimente rasite juos visus.
Norite ypatingo komforto? Tuomet Jums patiks odiniai krėslai su poilsio mechanizmu, arba kitaip vadinami reglaineriai. Jie turi papildomą kojų atramą ir leidžia šias ištiesti. Todėl atsipalaiduoti tampa dar lengviau. Odiniai poilsio foteliai gali būti derinami su kitais baldais arba naudojami atskirai.
Odiniai kampai
Odinės sofos
Odinės sofos, taip pat kaip ir odiniai minkšti kampai, yra dažnas pasirinkimas namuose. Paprastai jos derinamos su foteliais, tačiau nebūtinai odiniais. Tokiu būdu galima sukurti itin patrauklų eklektišką interjerą. Tai vienas geriausių pasirinkimų, jei norite išreikšti savo kūrybiškumą ir mėgstate originaliai atrodančias erdves.
Stilingus odinius baldus galite pritaikyti bet kurioje namų erdvėje. Taigi, jei vis dar svarstote, ar verta juos įsigyti, galbūt pats metas išsklaidyti abejones? Peržvelkite „Magrės baldų“ asortimentą ir išsirinkite savo favoritus.
Odiniai baldai – kokie mitai sklando apie juos?
Nr. 1: vasarą ant tokių baldų per karšta, o žiemą per šalta
Natūrali oda reaguoja į temperatūros pokyčius. Tačiau tai nereiškia, kad dėl šios priežasties prarandamas sėdėjimo komfortas. Žiemos metu, jei kambaryje vyrauja vidutinė temperatūra, odiniai minkšti kampai ar kiti baldai neatšąla. Netgi priešingai – atsisėdus jie maloniai šildo.
Natūrali oda prisitaiko prie patalpoje vyraujančios ir kūno temperatūros. Todėl vasarą neįkaista ir išlieka pakankamai vėsi. Taigi ant ja aptrauktų baldų, nepriklausomai, tai būtų odinis kampas ar sofa, patogu sėdėti.
Nr. 2: odinių baldų priežiūra sudėtinga
Tikriausiai tai vienas iš populiariausių mitų, kuriuo apipinti šie baldai. Priklausomai nuo odos tipo, ji pasižymi skirtingomis savybėmis. Todėl renkantis baldus patariama gerai apgalvoti, kurios iš jų yra svarbiausios.
Pavyzdžiu, anilino oda nedengiama jokiu spalviniu pigmentu. Jos paviršius minkštas ir švelnus. Tokia oda yra mažiau atspari, nes neturi jokio paviršinio apsauginio sluoksnio. Tačiau dėl šios priežasties ji pasižymi itin geru oro pralaidumu, kas užtikrina aukštą sėdėjimo komfortą. Anilino odos apmušalų priežiūra nėra sudėtinga, tiesiog tam reikalingos specialios priemonės. Jas galite rasti „Magrės baldų“ asortimente, nuspaudę čia.
Pusiau anilino oda yra padengta plonu apsauginiu sluoksniu. Todėl yra atsparesnė, tačiau ne taip gerai praleidžia orą. Tokios odos apmušalai taip pat turi minkštą paviršių.
Koreguotoji oda viena iš pigiausių. Ji dengiama laku ir dažais, todėl yra ypač atspari, be to, lengvai prižiūrima. Ant tokių apmušalų beveik nesimato jokie įtrūkimai ar įbrėžimai. Koreguotos odos spalvų paletė labai plati ir įvairi.
Nr. 3: tokie baldai nėra ilgaamžiai
Nr. 4: šie baldai netinka turintiems mažų vaikų ar augintinių
Kartais susiduriama su nuomone, kad odinės sofos, kampai ar kiti baldai netinka turintiems mažų vaikų arba augintinių. Tačiau ji ne visuomet teisinga. Kaip jau buvo aptarta prieš tai, oda gali būti specialiai impregnuojama. Taip ji tampa atsparesne įvairiems nešvarumams. Be to, natūrali oda pasižymi tvirtumu ir nesugeria kvapų.
Rinkdamiesi odinius baldus, atsižvelkite į bendrąsias ir funkcines jų ypatybes: matmenis, kampų puses, galimybę reguliuoti atlošus, naudotus audinius. Taip pat įvertinkite paties baldo konstrukciją. Norite pamatyti ir išmėginti dominančius gaminius? Atvykite į artimiausią saloną ir išsirinkite odinius baldus, kurie padės išlaikyti elegancijos, stiliaus ir praktiškumo harmoniją.
DUK apie odinius baldus
Oda lengvai sugeria ir išskiria drėgmę. Patalpoje, kurioje vyrauja itin sausas oras, ji gali pradėti džiūti, trauktis, trūkinėti ir greičiau nusidėvėti. Todėl svarbu pasirūpinti, kad aplinkoje, kurioje laikomi odiniai baldai, būtų palaikoma normali oro drėgmė, t. y. maždaug 60–70 %.
Dėl tos pačios priežasties baldų nepatariama statyti arti radiatorių ar kitų šilumos šaltinių. Tarp jų turėtų būti išlaikomas bent 30–40 cm atstumas.
Metams bėgant oda natūraliai dėvisi, todėl jos išvaizda kinta. Siekiant išlaikyti patrauklią baldo išvaizdą, keletą kartų per metus rekomenduojama naudoti specialiai tam skirtas priežiūros priemones. Jas galite rasti „Magrės baldų“ asortimente – spauskite ant nuorodos ir išsirinkite.
Pirmiausia ją patariama impregnuoti tam skirtomis priemonėmis. Jos padeda sumažinti dėmių atsiradimo tikimybę. Ant odinių baldų (ypač šviesių) nerekomenduojama laikyti ryškiaspalvės tekstilės gaminių ar kitų galinčių dažyti daiktų.
Visgi, jei dėmių išvengti nepavyko, jokiu būdu jų pašalinimui nenaudokite stiprių cheminių tirpiklių, acto, spirito ar valiklių, turinčių šveičiamųjų dalelių. Prabangūs odiniai baldai taip pat neturėtų būti valomi indų plovikliu ar skalbimo milteliais.
Visiškai taip, ypač, jei odiniai baldai yra nauji. Be to, tai rodo aukštą gaminio kokybę. Laikui bėgant šis kvapas švelnėja.
Ryškūs tiesioginiai saulės spinduliai blukina ir džiovina odą, todėl ji praranda įprastą savo spalvą, greičiau dėvisi.
Natūraliausia išvaizda pasižymi anilino oda, kuri yra ypač aukštos kokybės. Apdorojant ją naudojamos tik natūralios medžiagos. Tam, kad ši oda būtų atspari drėgmei ir nešvarumams, ji padengiama aliejumi arba vašku.
Pusiau anilino (semianilino) oda nuo ankščiau aptartos skiriasi tuo, kad yra minimaliai padengiama apsauginiu sluoksniu. Dėl šios priežasties tokie odiniai baldai yra atsparesni drėgmei ir nešvarumams, taip pat lengviau prižiūrimi.
Pigiausia, tačiau ne tokia ilgaamžiška yra koreguotoji oda, kuri dengiama laku ir dažais. Ji pasižymi plačia spalvų palete, pakankamai dideliu atsparumu blukimui ir įbrėžimams.
Jei ant baldo išsiliejo vanduo, jį reikia kuo skubiau išvalyti sausa minkšta šluoste. Papildomų priemonių tokiu atveju dažniausiai nereikia. Jeigu nepastebėjote, kaip vanduo išsiliejo, ir jis išdžiūvo arba susigėrė, likusią dėmę galima išvalyti drėgnu skudurėliu. Svarbiausia tai daryti švelniai, netrinant.
Riebalų ar kitoms sunkiau pašalinamoms dėmėms išvalyti rekomenduojama naudoti specialias priemones. Šiuo atveju taip pat labiausiai tinka minkšta šluostė. Dėmę reikėtų valyti švelniai ir stengtis kuo mažiau trinti apmušalą. Esant poreikiui, šį procesą galima pakartoti.