+370 634 85000
0
VALGOMOJO STALAI, VIRTUVINIAI STALAI

VALGOMOJO STALAI, VIRTUVINIAI STALAI

Patogūs ir kokybiški valgomojo stalai. Rinkitės tokį, kuris būtų tinkamiausias Jūsų šeimai. Mūsų asortimente transformuojami valgomojo stalai su prailginimo funkcija, reguliuojamo aukščio stalai ar paprasti valgomojo stalai be funkcijos.

Stilingas, patogus ir ilgaamžis valgomojo stalas – puikus kiekvienų namų komponentas. Tai baldas, prie kurio susiburia šeima ir draugai, mėgaujamasi maistu, dalinamasi įspūdžiais. Domina aukštos kokybės ištraukiami stalai valgomajam? Pateikiame jums išsamų gidą, kuriame galite rasti daug naudingų patarimų, susijusių su šių baldų pasirinkimu ir ne tik.

Valgomojo stalas: kaip išsirinkti?

Nepriklausomai nuo to, kur planuojama statyti šį baldą, norisi, kad jis būtų...

Stilingas, patogus ir ilgaamžis valgomojo stalas – puikus kiekvienų namų komponentas. Tai baldas, prie kurio susiburia šeima ir draugai, mėgaujamasi maistu, dalinamasi įspūdžiais. Domina aukštos kokybės ištraukiami stalai valgomajam? Pateikiame jums išsamų gidą, kuriame galite rasti daug naudingų patarimų, susijusių su šių baldų pasirinkimu ir ne tik.

Valgomojo stalas: kaip išsirinkti?

Nepriklausomai nuo to, kur planuojama statyti šį baldą, norisi, kad jis būtų kuo patogesnis. Todėl svarbu atsižvelgti tiek į asmeninius poreikius, tiek į galimybes:

  • Vienas iš pirmųjų kriterijų, kurį patariama įvertinti, yra patalpos, kurioje stovės baldas, dydis ir laisvas plotas joje. Tiek stačiakampio formos, tiek apvalus valgomojo stalas turėtų laisvai tilpti kambaryje. Taip užtikrinamas nevaržomas judėjimas erdvėje ir baldo funkcionalumas. Tačiau virtuvinis stalas neturėtų būti ir per mažas, nes tokiu atveju jis gali atrodyti neproporcingai, be to, taip nubus išnaudojamas laisvas kambario plotas.
  • Renkantis valgomojo stalą, svarbu atkreipti dėmesį į kitus patalpoje esančius baldus ir joje vyraujantį interjero stilių. Norint sukurti harmoningą kambario įvaizdį, rekomenduojama išlaikyti spalvinį vientisumą. Tai reiškia, jei valgomajame, svetainėje ar virtuvėje naudojami šviesios medienos baldai, toks turėtų būti ir stalas. Ši taisyklė galioja ir stiliaus atžvilgiu, nebent siekiate sukurti eklektišką interjerą.
  • Stačiakampis, ovalus ar apvalus valgomasis stalas neįsivaizduojamas be kėdžių. Todėl į jas irgi labai svarbu atsižvelgti. Jeigu jau turite valgomojo kėdes, įvertinkite jų aukštį, stilių, spalvą, skaičių. Jei šių baldų dar neturite, juos galite įsigyti kartu su stalu. Mūsų asortimente gausu stilingų ir patogių kėdžių, todėl išsirinkti sau labiausiai patinkančias itin lengva.
  • Be abejonės, renkantis stalą reikėtų įvertinti ir namuose gyvenančių asmenų skaičių. Didelėms šeimoms ypač tinka išskleidžiami arba sulankstomi valgomojo stalai su prailginimu. Esant poreikiui, juos galima patogiai išskleisti. Be to, kai kurie išskleidžiami virtuviniai stalai turi dujinį pakėlimo mechanizmą, kuris leidžia reguliuoti baldo aukštį. Todėl jį galima naudoti tiek prie valgomojo kėdžių, tiek prie sofos ar minkšto kampo.
  • Apgalvoju šiuos aspektus, dažniausiai tampa lengviau išsirinkti individualius poreikius ir galimybes atitinkantį valgomojo stalą. Visgi tai toli gražu ne viskas, ką naudinga žinoti apie šiuos baldus.

Populiariausios valgomojo stalų formos

Populiariausiais gali būti laikomi apvalūs, stačiakampio ir ovalo formos stalai valgomajam. Visi jie turi savų privalumų. 


Apvalūs valgomojo stalai

Apvalus valgomojo stalas puikiai tinka tiek mažesnėse, tiek didesnėse patalpose. Dažniausiai jis statomas kambario centre toliau nuo sienos. Tokį stalą lengva priderinti įvairaus stiliaus interjeruose. Prie jo labai tinka minkštos valgomojo kėdės, kurių dizainą ir spalvą galima rinktis iš plataus „Magrės baldų“ asortimento. Jeigu jums aktualus vietos taupymas, tačiau kartais prireikia ir didesnio stalo, idealus pasirinkimas galėtų būti apvalus išskleidžiamas stalas su prailginimu.


Stačiakampiai valgomojo stalai

Kitas labai populiarus pasirinkimo variantas – stačiakampio formos stalai valgomojo erdvei. Jie gali būti skirtingų dydžių, taip pat išskleidžiami arba ne. Didelis tokių baldų privalumas yra tas, kad juos patogu statyti tiek prie sienos, tiek kambario centre. Pirmasis variantas įprastai pasirenkamas tuomet, kai patalpa nėra didelė ir norima sutaupyti vietos. Visgi tokiu atveju prie stalo telpa mažiau žmonių.


Ovalūs valgomojo stalai

Neapsisprendžiantys, kokio stalo, apvalaus ar stačiakampio, labiau nori, gali rinktis ovalų. Įprastai jis statomas toliau nuo sienos ir gali būti pailginamas. Ovalus valgomojo stalas, kaip ir apvalus, neturi aštrių kampų, todėl labai tinka šeimoms su mažais vaikais.


Valgomojo stalo matmenys / dydis

Renkantis valgomojo stalą, labai svarbu atsižvelgti į jo matmenis, nes šie turės įtakos kambario estetikai ir funkcionalumui. 


Maži virtuviniai stalai

Maži virtuviniai stalai idealiai tinka nedideliuose valgomuosiuose arba virtuvėse. Dažniausiai jie būna apvalūs (pvz., 1 m arba 1,2 m skersmens) arba stačiakampiai (pvz., 1,4 m ilgio ir 0,9 m pločio). Prie tokio dydžio stalų gali patogiai susėsti nuo dviejų iki keturių žmonių.


Dideli valgomojo stalai

Dideli valgomojo stalai tinka erdviuose valgomuosiuose ir (arba) virtuvėse. Tai idealus pasirinkimas didelėms šeimoms arba tiems, kurie savo namuose dažnai priima svečius. Šie virtuviniai stalai paprastai būna stačiakampiai arba ovalūs, o jų ilgis siekia apie 2 m. Tokie baldo matmenys užtikrina, kad prie jo galės patogiai susėsti daug žmonių.


Išskleidžiami valgomojo stalai (valgomojo stalai su prailginimu)

Išskleidžiami valgomojo stalai, kitaip – valgomojo stalai su prailginimu, yra vienas universaliausių pasirinkimų. Suskleistas virtuvinis stalas puikiai tinka kasdieniam naudojimui, o prireikus priimti svečius, jį galima lengvai išskleisti. Tiek vienas, tiek kitas variantas užtikrina patogią vietą valgymui, tad jei savo namuose neturite pernelyg daug erdvės, šis baldas – kaip tik jums.


Rinkitės apgalvotai – tinkamo dydžio valgomasis stalas ne tik atitiks jūsų poreikius, bet ir derės kambaryje.


Valgomojo stalai pagal medžiagas


Vienas iš pagrindinių veiksnių, turinčių įtaką stalo stiliui ir ilgaamžiškumui, yra medžiaga, iš kurios jis pagaminti. Taigi, panagrinėkime keletą populiariausių variantų.


Mediniai valgomojo stalai

Mediniai valgomojo stalai yra nepavaldūs laikui ir universalūs. Jie puikiai dera įvairiuose interjeruose – nuo klasikinio iki modernaus. Dažniausiai jiems naudojama ąžuolo, pušies, graikinio riešuto ir raudonmedžio mediena – kiekviena jų pasižymi unikaliais raštais ir spalvomis. Medinis valgomojo stalas pasižymi ilgaamžiškumu ir, tinkamai prižiūrimas, gali tarnauti dešimtmečius. Toks baldas valgomajam suteikia šilumos, natūralumo ir gali būti įvairių stilių.


Keraminiai valgomojo stalai

Pietų stalai su keraminiu stalviršiu, galintys atrodyti lyg stikliniai virtuviniai stalai, yra šiuolaikiškas ir praktiškas pasirinkimas tiek modernioms, tiek tradicinėms valgomojo erdvėms. Keramika pasižymi atsparumu ir lengva priežiūra, todėl, palyginti su kitomis medžiagomis, yra mažiau linkusi braižytis ir keisti spalvą. Keraminis stalviršis gali imituoti natūralaus akmens išvaizdą arba turėti unikalią, menišką apdailą. Be to, jis yra atsparus karščiui ir blukimui. 


Marmuriniai valgomojo stalai

Marmuriniai arba marmuro imitacijos stalai valgomajam yra prabangos ir elegancijos sinonimas. Jie atrodo itin puošniai ir gali būti įvairių spalvų bei raštų – nuo klasikinės baltos ir pilkos iki drąsesnių atspalvių, pavyzdžiui, juodos.


Atminkite, jog valgomojo stalo pasirinkimas priklauso nuo jūsų asmeninio stiliaus, kambario interjero ir praktinių sumetimų, tokių kaip baldo priežiūra bei ilgaamžiškumas.


Valgomojo stalai pagal stilių


Nuo modernaus paprastumo iki klasikinės elegancijos ir prabangos – valgomojo stalo stilius gali iš esmės pakeisti kambario charakterį. Panagrinėkime pagrindinius valgomojo stalų stilius ir savybes.


Modernūs valgomojo stalai

Modernūs virtuvės stalai pasižymi švariomis linijomis, minimalistiniu dizainu ir dažnai netradicinėmis formomis. Paprastai jie gaminami iš elegantiškų medžiagų, tokių kaip stiklas, nerūdijantis plienas ir lakuota mediena. Spalvų paletė būna neutrali arba vienspalvė, pabrėžianti paprastumą ir funkcionalumą. Modernus valgomojo stalas taip pat gali pasižymėti naujoviškais dizaino elementais, pavyzdžiui, asimetriškomis formomis arba turėti integruotą prailginimo mechanizmą. 


Klasikiniai valgomojo stalai

Klasikiniai valgomojo stalai paprastai gaminami iš natūralių medžiagų, tokių kaip mediena. Jie dažniausiai būna standartinių formų, pavyzdžiui, stačiakampiai arba apvalūs, atrodo tvirti, solidūs. Spalvų paletė paprastai būna sodri ir šilta, pasižyminti natūraliais medienos atspalviais. Šio stiliaus stalai valgomajam tinka erdvėms, kuriose siekiama sukurti jaukią, patrauklią ir šiek tiek oficialią atmosferą.


Prabangūs valgomojo stalai

Šie baldai spinduliuoja prabanga ir rafinuotumu. Jiems dažnai naudojamos aukščiausios klasės medžiagos, pavyzdžiui, marmuras, egzotiška mediena. Tokie virtuviniai stalai yra ne tik funkcinės detalės, bet ir meno kūriniai, pasižymintys tokiais dizaino elementais kaip išskirtiniai raštai, drąsios formos ir blizgi apdaila. Bene geriausiai jie tinka erdviuose valgomuosiuose.


Valgomojo stalai pagal spalvą


Renkantis valgomojo stalą, labai svarbu įvertinti ir jo spalvą. Turėkite omenyje, kad kiekviena spalva turi savo charakterį ir gali iš esmės paveikti kambario atmosferą. 

Pavyzdžiui, baltas valgomojo stalas pasižymi šviesia, švaria išvaizda, suteikiančia erdvei gaivumo ir erdvumo pojūtį. Toks baldas puikiai dera minimalistiniuose ar moderniuose interjeruose. 

Rudas virtuvinis stalas suteikia namų erdvei šilumos ir jaukumo. Natūralios medienos atspalviai – nuo šviesių iki tamsių – puikiai dera su įvairiomis spalvų paletėmis

Pilkas valgomojo stalas yra universalus ir šiuolaikiškas, puikiai derantis prie įvairių dekoro stilių. Toks baldas suteikia neutralios, santūrios elegancijos, kuri gali sušvelninti kambario atmosferą arba papildyti prislopintą spalvinę gamą. 

Juodas valgomojo stalas – drąsus ir ryškus pasirinkimas. Jis idealiai tinka modernioms ir prabangioms erdvėms, suteikia gilumo bei dramatiškumo ir dažniausiai tampa pagrindiniu kambario akcentu.


Peržvelkite „Magrės baldų“ asortimentą ir išsirinkite sau patinkantį valgomojo stalą. Stilingo dizaino, tvirti ir funkcionalūs gaminiai leidžia sukurti komfortišką namų erdvę. Norite pasikonsultuoti? Tuomet kreipkitės į mus svetainėje pateiktais kontaktais. Mielai atsakysime į rūpimus klausimus ir padėsime apsispręsti.


DUK

1. Kokios medžiagos naudojamos gaminant valgomojo stalus? Icon

Baldo stalviršis ir rėmas būna gaminami tiek iš vienodų, tiek iš skirtingų medžiagų. Atsižvelgiant į technines ir estetines savybes, galima pasirinkti asmeniškai tinkamiausią variantą. Pavyzdžiui, stalviršių gamyboje naudojamos tokios medžiagos kaip:

  • laminuotos medienos drožlių plokštės,
  • stiklas,
  • melaminas ir kt.

Kiekviena iš jų pasižymi skirtingomis estetinėmis savybėmis. Pavyzdžiui, natūrali mediena suteikia interjerui šilumos, jaukumo ir natūralumo. Stiklinis stalviršis atrodo labai prabangiai, todėl yra tobulas pasirinkimas svajojantiems apie elegantišką namų erdvę.

Baldo kojos dažniausiai gaminamos iš natūralios ąžuolo medienos arba metalo. Tai tvirtos ir ilgaamžiškos medžiagos. Metalas, kitaip nei mediena, interjerui suteikia daugiau griežtumo, šaltumo, modernumo. Todėl, jei žavitės šiomis savybėmis, modernūs valgomojo stalai su metalinėmis kojomis – dėmesio vertas variantas.

2. Nuo ko priklauso stalo kaina? Icon

Pirmiausia ją lemia stalo gamyboje naudojamos medžiagos. Kuo jų kokybė aukštesnė, tuo stalas brangesnis. Baldo kaina taip pat priklauso nuo konstrukcijos sudėtingumo ir papildomų funkcijų, pavyzdžiui, galimybės jį pailginti ir paaukštinti. Dar vienas aspektas, lemiantis gaminio kainą, yra jo matmenys – didesni stalai dažniausiai būna brangesni.

3. Kur ir kaip statyti valgomojo stalą? Icon

Nuo sienos ar kitų objektų stalas turėtų būti tokiu atstumu, kad žmogus galėtų laisvai atsistumti kėdę ir praeiti. Rekomenduojamas minimalus atstumas yra 50 cm. Norint laisvesnio praėjimo, patariama palikti maždaug 1 m tarpą. Jeigu kambarys yra itin mažas ir nereikia daug sėdimųjų vietų, stačiakampio formos stalą galima pristumti prie sienos. Pasirinkus transformuojamą stalą svarbu, kad patalpoje būtų pakankamai vietos jam išskleisti.

4. Kokį stalą rinktis didelei šeimai? Icon

Šiuo atveju labiausiai tinka išskleidžiami stalai, kurių ilgis siekia virš 2 m. Prie tokio baldo gali laisvai susėsti net 8 asmenų šeima.

5. Kaip interjere priderinti valgomojo stalą? Icon

Bene svarbiausia įvertinti kitus interjere naudojamus baldus – jų stilių, spalvą, paviršiaus tekstūrą. Valgomasis stalas turėtų derėti prie bendro įvaizdžio ir harmoningai jį papildyti.


6. Kokios formos stalą pasirinkti? Icon

Norintiems maksimaliai išnaudoti kambario plotą patariama įsigyti stačiakampį valgomojo stalą. Jeigu tai nėra aktualu, rinkitės tokį baldą, kuris jums atrodo patraukliausiai.

7. Ar prekių asortimente tik „Magrės baldų“ gaminami stalai? Icon

Ne, plačiame asortimente galima rasti ir kitų gamintojų produkcijos iš Italijos bei Estijos. Ją atrenkame itin kruopščiai, kas leidžia užtikrinti aukščiausią valgomojo stalų kokybę.


8. Valgomojo stalas kaina – nuo ko ji priklauso? Icon

Pirmiausia ją lemia stalo gamyboje naudojamos medžiagos. Kuo jų kokybė aukštesnė, tuo virtuvinis stalas brangesnis. Baldo kaina taip pat priklauso nuo konstrukcijos sudėtingumo ir papildomų funkcijų, pavyzdžiui, galimybės jį pailginti ir paaukštinti. Dar vienas aspektas, lemiantis gaminio kainą, yra jo matmenys – didesni virtuviniai stalai dažniausiai būna brangesni.


9. Virtuviniai stalai internetu – ar įsigyti internetu pigiau? Icon

Kai kuriais atvejais – taip. Viena iš priežasčių, kodėl įsigyti virtuvinį stalą internetu gali būti pigiau, yra ta, jog nereikia vykti į fizinę parduotuvę; norimą baldą galima išsirinkti ir užsisakyti tiesiog būnant namuose. Žemesnę stalų kainą internetu gali lemti ir tam tikru metu vykstančios akcijos bei išpardavimai.