Pagalvė – vienas iš esminių pilnavertiško miego komponentų, todėl ją rinktis vertėtų atsakingai. Šiandien pagalvių pasirinkimas išties nemažas. Įvairių formų ir medžiagų saldaus miego priemonės pritaikytos skirtingiems poreikiams. Taigi, į ką atsižvelgti, kad naujoji miego „kompanionė“ leistų pasimėgauti maksimaliai patogiu poilsiu?
Tinkami matmenys
Renkantis pagalvę ypač svarbu atkreipti dėmesį į jos ilgį. Dažniausiai jis būna standartinis....
Pagalvė – vienas iš esminių pilnavertiško miego komponentų, todėl ją rinktis vertėtų atsakingai. Šiandien pagalvių pasirinkimas išties nemažas. Įvairių formų ir medžiagų saldaus miego priemonės pritaikytos skirtingiems poreikiams. Taigi, į ką atsižvelgti, kad naujoji miego „kompanionė“ leistų pasimėgauti maksimaliai patogiu poilsiu?
Tinkami matmenys
Renkantis pagalvę ypač svarbu atkreipti dėmesį į jos ilgį. Dažniausiai jis būna standartinis. Pavyzdžiui, 60 cm ilgio priemonės puikiai tinka tiek viengulėms, tiek dvigulėms lovoms. Todėl toks pasirinkimas – vienas universaliausių. Rekomenduojama įvertinti, kad pagalvė nebūtų platesnė už čiužinį. Pernelyg siaura priemonė neleidžia efektyviai išnaudoti turimos vietos.
Ieškant individualius poreikius labiausiai atitinkančios pagalvės, patariame nepamiršti atsižvelgti ir į jos aukštį. Šis parametras turėtų idealiai atitikti jūsų pečius. Tam, kad priimti lemiamą sprendimą būtų paprasčiau, rekomenduojama realiai išbandyti pagalvę baldų salone. Pagulėkite įvairiomis pozomis – ant nugaros, pilvo, šono. Jei pagalvė per žema, pajausite, kad jūsų kaklas nulinksta žemyn, jei per aukšta – priešingai. Tinkamai parinkta priemonė leidžia išlaikyti taisyklingą stuburo padėtį – o tai svarbu norint visapusiškai atsipalaiduoti ir pasimėgauti saldžiu miegu.
Patogi forma
Renkantis pagalvę vertėtų atkreipti dėmesį ir į jos formą. Klasikinis variantas – keturkampė plokščiu paviršiumi. Dažniausiai tokios priemonės pusės skiriasi minkštumu, todėl galima pasirinkti individualiai patogiausią variantą.
Ortopedinės pagalvės išsiskiria lenktu paviršiumi. Dėl šios priežasties jos itin gerai prisitaiko prie galvos bei kaklo ir padeda palaikyti taisyklingą stuburo padėtį. Tiek vienos, tiek kitos priemonės tinka įvairiomis pozomis miegantiems žmonėms ir padeda pasirūpinti sveiku organizmo funkcionavimu: palaikyti normalią kraujo apykaitą, atpalaiduoti raumenis.
Saugus ir ilgaamžis užpildas
Pagalvių užpildas – tai, kas užtikrina priemonių ilgaamžiškumą ir patikimumą. Jam gali būti naudojama:
- viskoelastinė medžiaga,
- poliuretanas,
- silikoninės granulės,
- plunksnos.
Pakankamai dažnai šie užpildai derinami tarpusavyje – tai leidžia sukurti maksimaliai patogias pagalves.
Priemonių gamyboje naudojamas poliuretanas yra prisotintas natūraliu sojų aliejumi, kuris suteikia patvarumo ir ilgaamžiškumo, taip pat padeda sukurti sveiką miego aplinką. Elastingas putų poliuretanas išsiskiria atvirų porų struktūra ir puikiai praleidžia orą, todėl drėgmės perteklius greitai išgarinamas.
Temperatūrai jautri viskoelastinė medžiaga leidžia palaikyti optimalią kūno temperatūrą. Ji sugeria šilumos perteklių ir išlieka vėsi.
Ieškote sau labiausiai tinkančios pagalvės? „Magrės baldų“ asortimente galite rasti itin platų jų pasirinkimą. Skirtingo tipo priemonės pritaikytos individualiems poreikiams. Jei turite klausimų ir sunku apsispręsti, nedvejodami kreipkitės į mūsų specialistus. Jie gali padėti pajausti tikrą komfortiško miego malonumą!
DUK
Ženklų, rodančių, kad atėjo metas tai padaryti, yra pakankamai nemažai. Štai keletas iš jų:
- atsikėlę jaučiate nugaros, kaklo ar pečių skausmus, miegant nutirpsta galūnės;
- pagalvės užpildas tapo nevientisas (pvz., sušoko į gumulus);
- pasikeitė jos pagrindo spalva;
- pastebėjote, kad atsigulus norisi čiaudėti, pasireiškia alergijos simptomai.
Norint išlaikyti patogią, švarią ir sveiką miego aplinką, pagalvę rekomenduojama keisti maždaug kas 2–3 metus.
Daugumos pagalvių ilgis ir plotis yra standartiniai, tam, kad atitiktų viengulės ar dvigulės lovos matmenis. Tačiau, priklausomai nuo modelio, jų aukštis gali skirtis, kuris atitinkamai būna 105, 110, 115 mm. Žemesnes pagalves rekomenduojama rinktis žmonėms, kurių pečiai yra siauresni, o aukštesnes – turintiems platesnius pečius.
Išlenkta forma pasižyminčios ortopedinės pagalvės paviršius įprastai būna skirtingų aukščių. Todėl pagal poreikius galima atsisukti vieną arba kitą jos pusę.
Vienas iš pirmųjų aspektų, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra patalynė. Ant jos nuo mūsų veido ir plaukų nuolat kaupiasi negyvos odos ląstelės ir riebalai. Tam, kad pagalvė kuo ilgiau liktų švari, patalynę patariama skalbti kas 2 savaites.
Pati pagalvė taip pat turi užvalkalą, kurį reikia reguliariai skalbti – maždaug kas porą mėnesių arba pagal poreikius. Siekiant pasirūpinti ne tik švaria, bet ir gaivia miego aplinka, vertėtų pagalvę retkarčiais išvėdinti.
Priklausomai nuo jos modelio – informacija apie tai pateikiama prekės aprašyme. „Magrės baldų“ asortimente galima rasti tiek vienpusių, tiek dvipusių pagalvių. Pastarosios išsiskiria lygiu paviršiumi ir turi skirtingo minkštumo puses.
Visų pirma, jis suteikia gaminiui patvarumo, nes neleidžia poliuretanui sudžiūti ir suirti. Be to, šis ekologiškas aliejus padeda užkirsti kelią dulkių erkučių atsiradimui ir leidžia pasirūpinti sveika miego aplinka, palankia tiek kūdikiams, tiek alergiškiems žmonėms.
Jos itin gerai prisitaiko prie kūno linkių, suteikia patikimą atramą galvai ir padeda atpalaiduoti kaklo raumenis. Miegant ant jų, išlaikoma taisyklinga stuburo padėtis, todėl sumažėja įvairių skausmų tikimybė.