+370 634 85000
0

Modernus interjero stilius: išsamus gidas

virselis

Modernus stilius interjere nepraranda populiarumo ištisus dešimtmečius. Tokio susidomėjimo paslaptis, ko gero, slypi stiliaus universalume, laisvėje varijuoti jo ypatumais ir atšakomis. Modernų stilių galima lengvai pritaikyti bet kurioje namų patalpoje. Jis nesensta, bet prireikus yra nesunkiai atnaujinamas. Svarstote apie šiuos privalumus ir tai, kaip juos išnaudoti? Susipažinkite su išsamiu „Magrės baldų“ gidu: čia aptariame ryškiausias modernaus stiliaus savybes, pranašumus, sąsają su kitais stiliais ir pritaikymą namų erdvėje.



Ar modernus stilius – tas pats, kas šiuolaikinis?


Šių dviejų stilių tapatinimas yra viena didžiausių klaidų, trukdančių išgauti vientisą, laikui nepavaldų rezultatą. Šiuolaikinis stilius (angl. Contemporary) iš esmės atspindi šiandienos dizaino ir apskritai kultūrines gaires. Kaip braižas jis išryškėjo maždaug 8-ąjame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Nuo tada jis neturėjo itin pastovių savybių, nes tikslas yra atskleisti tai, kas svarbu šiandien. Taigi, toks stilius kuriamas pasitelkiant dabar populiarias meno šakas ir kūrinius, formuojant bendrą įspūdį pagal dizaino naujoves, ryškiausias tendencijas. Galima sakyti, kad tai modernu, šiuolaikiška, tačiau teigti, kad šiuolaikinis ir modernus stilius yra tas pats – tikrai ne.


Kaip ir kada tuomet atsirado modernus interjero stilius?


Modernus interjero braižas siejamas su 19 ir 20 amžiaus sandūra, pirmąja pastarojo puse ir šiek tiek vėlesniais dešimtmečiais. Dizaino istorikų teigimu, ryškiausios modernaus interjero ypatybės susiformavo 1920–1950 m. Stilių įkvėpė mechanikos, mašinų suklestėjimas, skatinęs ryšį tarp formos ir funkcionalumo. Jo šaknų galėtume paieškoti Vokietijoje, Skandinavijos šalyse. 


Modernus interjero stilius


Vėliau modernus stilius interjere keitėsi, atspindėdamas kultūrines, technologines įtakas, pavirsdamas amžiaus vidurio (angl. Mid-Century Modern) ir postmoderniais stiliais. Toliau dar pakalbėsime apie juos, tačiau pirmiau išsigryninkime, koks yra būtent modernusis interjero stilius.


Svarbiausios modernaus interjero savybės


Kaip jau užsiminėme, modernus interjero stilius siejasi su skandinavišku. Visgi specialistų nuomonės išsiskiria – vieni skandinavišką skiria kaip moderniojo atšaką, kiti – atvirkščiai. Kaip bebūtų, sąsaja tikrai egzistuoja. Jei norite savo namuose įkomponuoti keletą skandinaviškojo braižo elementų, kviečiame paskaityti šį mūsų įrašą

Žemiau išvardysime esminius modernaus stiliaus ypatumus, kurių galite drąsiai ieškoti „Magrės baldų“ asortimente. Pasirūpinome, kad dalį mūsų kolekcijų sudarytų modernios sofos, minkšti kampai, kietieji baldai ir kitokie interjero elementai. 


Aiškios, švarios linijos 


Modernus interjero stilius tapo sodria atsvara prieš jį vyravusiam dizainui. Iki jo mėgtos perkrautos namų erdvės, kaprizingos, prašmatnios, kone dramatiškos daiktų formos, atrodančios sunkiai, slegiančiai. Įspūdį dar papildydavo tekstūrų ir ornamentų gausa. 

Moderniu stiliumi įrengtuose namuose ir šiandien matome labai aiškias, konkrečias linijas – kalbant tiek apie patalpų architektūrą, tiek apie daiktų formas. Čia viskas tikslu ir nekelia abejonių dėl funkcijos. Kitaip tariant, jei daiktas neturi aiškios paskirties – jam moderniai įrengtoje aplinkoje tiesiog nėra vietos. Taigi, įrengdami namus venkite dekoro detalių gausos: ant komodos verčiau statykite vazą, žvakidę, laikrodį, o ne iš egzotinės šalies parsivežtą skulptūrėlę. Venkite įmantrių formų – neprašausite pasirinkę geometrinius motyvus, horizontalias bei vertikalias, o ne raitytas, banguotas linijas.


Neutralių, žemiškų spalvų paletė


Modernaus stiliaus pagrindą sudaro subtilios, ramios spalvos. Balta, kreminė, kakavinė, rusva, pilka, netgi šiek tiek juodos – pasirinkimas gana platus, tačiau kartais atrodantis nuobodokai. Tam, kad toks interjeras neatrodytų sterilus, šaltas, galima paletę papildyti ir ryškesnėmis spalvomis – tačiau šios taip pat turi būti žemiškos. 

Sudėtinga įsivaizduoti, kaip suderinti pastelines spalvas? Kelias idėjas aptarėme šiame įraše

Modernus interjero stilius


Natūralios, tačiau šiuolaikiškos medžiagos


Modernus stilius interjere puikiai atsiskleidžia per medžiagas. Iki jam susiformuojant naudota tradicinė žaliava – mediena, akmuo, plytos. Ji tinka ir dabar, tačiau statybos bei dizaino arsenalą papildo betonas, gelžbetonis, plienas ir stiklas. 

Visas šias medžiagas galime matyti balduose. Nuo karališkai patogios lovos mediniu karkasu iki išieškotu dizainu pakerinčio kavos staliuko, pagaminto jungiant medieną su stiklu bei metalu: „Magrės baldų“ asortimente rasite modernaus interjero taisykles tobulai atspindinčius baldus.


Funkcionalus erdvumas


Modernus interjeras tarsi atvėrė gyvenamąsias patalpas. Todėl vienu iš ypatumų galime laikyti ir atvirą patalpų planą. Čia itin svarbus gausus natūralios šviesos srautas, tad moderniai dideli vitrininiai langai puikiai tinka. Patalpas ir skirtingas zonas padeda atskirti funkcionalūs baldai, spalvinės gamos pokyčiai. Erdvumo atžvilgiu taip pat prieinama prie minėtos išvados: jei daiktas nepraktiškas, nepapildo namų komfortu, jis nereikalingas. 

Šios modernaus interjero savybės – tikrai nesunkiai pritaikomos šiuolaikiškuose namuose. Jei įsirengiate naujus namus arba iš pagrindų keičiate esamų interjerą, viskas dar paprasčiau. Tereikia pasiruošti planą, vizualizaciją ir gerai apgalvoti kasdienius poreikius.

Modernus interjero stilius

Modernaus stiliaus sąsajos su kitais


Jei svajojate apie modernų interjerą, tačiau dvejojate dėl tam tikrų jo savybių, galite rinktis ir stilių, išsivysčiusį iš modernaus arba turinčių panašių bruožų. Aptarkime kelis stilius, siejamus su moderniu interjeru:


  • Minimalizmas. Aiškios, vientisos horizontalios arba vertikalios linijos, žemiškos spalvos, dizaino paprastumas, funkcionalumas, atviros erdvės tikrai sieja šiuos du stilius. Išsamiai jo dovanas ir iššūkius aptarėme štai čia. Minimalizmas idealiai tinka mažesniems butams, kotedžams, tačiau jį galite pritaikyti ir name.
  • Industrinis interjeras. Jį su moderniu sieja panašios statybos bei dekoro medžiagos. Nors struktūriniai elementai atidengiami, tiksliau – neslepiami ir moderniame interjere, toks sprendimas jau tapo industrinio dizaino vizitine kortele. Tiesa, čia gali vyrauti tamsesnės spalvos, toks stilius grubesnis, ne toks išpuoselėtas. Be to, skiriasi pačios patalpos – industrinis stilius būdingesnis loftams, įkurtiems senose gamyklose. 
  • Skandinaviškas interjeras. Kaip jau minėjome, šie stiliai puikiai persipina dėl funkcionalumo, praktiškumo, paprastumo ir natūralumo siekio. Modernus interjero stilius tikrai gali būti papildytas keliais skandinaviško braižo elementais, suteiksiančiais jam daugiau jaukumo, šilumos. 
  • Moderni klasika. Tai – jau toliau nuo moderno atsitraukęs stilius. Jame derinami tiek klasikos, tiek modernizmo komponentai. Tai nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti – svarbiausius dalykus siekiant tokio tikslo aptarėme čia
  • Amžiaus vidurio interjeras. Tai – stilius, kurio tikslas buvo atspindėti platų masinės, daugumai įperkamos gamybos kontekstą. Tačiau kičo čia vengiama. Baldai ir dekoras turi būti praktiški, funkcionalūs, pasižymintys griežtomis linijomis. Aplinkoje tebepastebimos plytos, betonas, mediena, akmuo. Visgi paletė plečiasi link gesintų geltonų, žalių, oranžinių tonų. 

Modernus interjero stilius

Tai – vos keli variantai, padedantys suteikti moderniam interjerui daugiau spalvų, detalių, emocijų. Dėmesio vertas ir maksimalizmas, vizuali priešprieša, susiliečianti su modernu per funkcionalumą, ir postmodernizmas, atsispiriantis nuo modernizmo, dekonstruojantis jį. Derindami kelis stilius, galite susikurti unikalią, savitą, jūsų pasaulėžiūrą ir patirtį atspindinčią gyvenamąją aplinką. 

Modernus interjero stilius yra puikus pasirinkimas, jei vertinate išgrynintą dizainą, praktiškumą, švarumą ir estetišką paprastumą. Taip sukuriama prasminga aplinka, padedanti pailsinti mintis, nuraminti protą, atrasti naujų emocijų pustonių, mėgaujantis neabejotinu komfortu. Tad leiskitės į stiliaus siūlomą kelionę: tegul ji paverčia namus tikra oaze triukšmingame šiandienos pasaulyje. Tikime, kad patogūs, daugiafunkciai „Magrės baldų“ gaminiai, prie kurių dizaino kūrimo galite prisiliesti ir patys, šioje kelionėje bus nepakeičiami pagalbininkai.