Prieškambario interjeras (koridoriaus interjeras) – 5 žingsniai
Interjero dizaineriai vis daugiau kalba apie tai, kad prieškambario interjeras turėtų sulaukti daugiau dėmesio – juk būtent ši erdvė pasitinka ir išlydi mus paliekant namus. Nepriklausomai nuo to, tai didelis prieškambaris ar siauro, mažo koridoriaus interjeras, bute ar name, ši namų zona gali būti ir stilinga, ir funkcionali. Dar, labai svarbu, – harmoningai deranti su bendra namų vizija. „Magrės baldų“ komanda išskyrė net 5 šios erdvės vertinimo ir įrengimo žingsnius, kurie galėtų būti vieni esminių. Taip pat apžvelgėme, kokios prieškambario interjero idėjos galėtų padėti vizualiai formuoti erdvę ir ją paversti išskirtine. Pradėkime?
Praktiškas prieškambario ar koridoriaus interjeras – ką apgalvoti? 5 esminiai žingsniai
Nepriklausomai nuo to, tai erdvus namo prieškambario ar standartinis nedidelis buto koridoriaus interjeras, reikėtų įvertinti bent 5 esminius aspektus. Tai erdvės dydis ir planas, spalvų paletė, apšvietimas, pagrindiniai baldai ir praktiški aksesuarai. Toliau kiekvieną šių žingsnių aptarkime kiek plačiau.
1. Objektyvus planas vertinimas: prieškambario interjero idėjos priklauso nuo turimo ploto
Pradėkite nuo plano vertinimo, kuris lems tai, kokius baldus ir apšvietimo sprendimus galite įgyvendinti ir kaip jie turėtų būti išdėstyti. Esminiai aspektai, kodėl svarbus objektyvus koridoriaus plano vertinimas:
- baldai ir aksesuarai neturi trukdyti patogaus praėjimo;
- erdvės planas lemia ne tik baldų, bet apšvietimo sprendimus;
- apšvietimas, baldai bei aksesuarai gali būti parenkami taip, kad vizualiai formuotų erdvę ar jos įspūdį.
Vertindami planą, išsikelkite pagrindinį tikslą – galbūt tai mažo ir siauro koridoriaus vizualus paaukštinimas ir padidinimas. Galbūt tai nedidelio bet plataus prieškambario, iš kurio iškart atsiveria svetainės vaizdas, vizualus atkyrimas.
Įvertinkite ir esminius erdvės trūkumus, kurie padės išsikelti erdvės įrengimo tikslus ir leis apsispręsti, kokių sprendimų dairytis. Vienos pagrindinių problemų – mažai šviesos, siaura ir nedidelė erdvė, koridoriuje vonios ar tualeto kambarių durys, kurių patogus varstymas neleidžia integruoti didesnių baldų ar papildomų aksesuarų ir t.t.
Bet kokio plano erdvės įrengimo tikslas savaime yra stilinga ir funkcionali erdvė. Bet kiekvienoje jų funkcionalumas ir stilius pareikalauja skirtingų kūrybinių sprendimų. Net ir labai funkcionali pastatoma spintelė gali tapti daiktų sandėliavimo vieta, bet trukdyti patogiai praeiti. Galbūt tuomet efektyviausios būtų pakabinamos spintelės?
Tai tik keli pavyzdžiai, tačiau esminė idėja – plano ir jo trūkumų bei privalumų vertinimas lems tolimesnius žingsnius.
2. Spalvų paletė (net ir mažo ir siauro prieškambario interjeras gali būti jaukus ir šviesus!)
Interjero dizaineriai dažnai kalba apie spalvų paletės galią. Prieškambario interjeras yra ta namų zona, kur spalvos gali stipriai pakeisti bendrą paveikslą. Ko gero, kiekvienas esame girdėjęs, kaip šviesios spalvos gali vizualiai padidinti erdvę ir pan. Vis dėlto, visiškai baltos sienos čia vargu ar suteiks jaukumo, o ir praktiškumo atžvilgiu intensyvaus judėjimo erdvėje tai nebus geriausias sprendimas.
Kadangi koridorius ar prieškambaris dažniausiai yra nedidelis, geriau likti prie šviesesnės spalvų paletės, o jei norisi sodresnių atspalvių, verta rinktis prigesintus, pastelinius. Apskritai, prieškambario interjeras turėtų būti harmoningai derantis su visų kitų kambarių stilistika – viskas priklauso nuo to, kokią interjero stilistiką ar kelias renkatės savo namuose.
Kelios šviesaus, bet ne nuobodaus, stilingo bet ir praktiško prieškambario interjero idėjos, jei renkatės spalvų paletę:
- Šviesesnės lubos: jei sienas renkatės dažyti pasteline pieno baltumo, rusva, žalsva ar kitomis populiariomis spalvomis, luboms pasirinkite šviesesnių tonų atspalvius, taip jos atrodys vizualiai aukštesnės (jei yra poreikis).
- Dviejų spalvų sienos: vis populiaresnis sprendimas yra sienas dažyti keliais skirtingais atspalviais. Pavyzdžiui, trečdalį sienos nuo grindų dažyti prigesinta sąmanų žalsva, o viršų link lubų – pieno baltumo spalva. Tai sukuria ne tik unikalų interjerą, bet ir yra praktiškas sprendimas, turint omenyje, kad apatinė sienos dalis dažnai kenčia nuo į ją atremiamų kuprinių, krepšių, atsirėmimų ir t. t.
- Unikalių detalių išskyrimas kita spalva: visiškai šviesus buto koridoriaus interjeras be spalvinių akcentų gali atrodyti nejaukiai ir nuobodžiai. Jei nėra vietos aksesuarams, verta pagalvoti apie architektūrinių detalių išryškinimą. Pavyzdžiui, sienų ir grindų apvadų ar išskirtinio durų rėmo nudažymą kita spalva.
- Horizontalių raštų ar lentelių siena: jei norisi ne tik vizualiai padidinti, bet ir paaukštinti erdvę ir suteikti jai stilistinio žavesio, verta vieną sieną dekoruoti horizontaliais raštais (dažai ar tapetai) ar pailgomis medžio lentelėmis (ypač jei kituose kambariuose dominuoja medis).
- Šiltas pasitikimas: terakotos, alyvuogių žalios ir šiltos rudos spalvų akcentai natūraliai sužadina šiltas emocijas, priėmimo jausmą. Šie tonai ne tik kuria jaukią atmosferą, bet ir sukuria subtilų perėjimą iš lauko erdvės.
Tai tik kelios idėjos, tačiau jos tikrai gali tapti įkvėpimu eksperimentuojant su spalvų palete. Priminimas – koridorius turi harmoningai derėti su kitomis namų erdvėmis, tai gali atsispindėti atspalviuose, medžiagose, tekstūrose ir pan.
3. Apšvietimo sprendimai funkcionaliai ir stilingai erdvei
Idealu, jei šioje erdvėje yra pakankamai natūralios šviesos, tačiau tai ne visuomet įmanoma. Bet kokiu atveju, prieškambaryje apšvietimą reikėtų kurti sluoksniais. Pagrindinis apšvietimas yra išdėstytas ties lubomis – tai gali būti pakabinami nedideli ar lubose integruoti šviestuvai, LED juostos „paslėptos“ lubose ar pan. Kiti svarbūs ir jaukumą kuriantys sprendimai:
- Akcentų apšvietimas: papildomas apšvietimas gali būti parenkamas ties tam tikrais koridoriaus akcentais, pavyzdžiui, siekiant pabrėžti tam tikrus meno kūrinius ar kitus dekoro elementus. Dažnai toks apšvietimas prideda ir nemažai jaukumo.
- Specifinių praktiškų zonų apšvietimas: labai svarbu tinkamai apšviesti specifines zonas, pavyzdžiui, veidrodžius, spintų lentynas ir pan. Paprastai tariant, tas vietas, kurios naudojamos praktiškai ir kuriose svarbus geras matomumas.
- Atitinkamo „šiltumo“ šviestuvų svarba: kiekvienas šviestuvas turėtų atitikti tokio pat „šiltumo“ apšvietimo toną. Dažniausiai tai švelniai gelsvas, o ne akinančiai baltas apšvietimas.
Apskritai, žiūrėkite į šią erdvę kaip į bet kokį kitą kambarį, čia turėtų atsirasti trys pagrindinės apšvietimo linijos: pagrindinis erdvės apšvietimas, specifinis tam tikrų praktiškų zonų apšvietimas ir akcentinis, suteikiantis architektūrinio „svorio“ ir pabrėžiantis tam tikrus erdvės dekoro elementus, originalius sprendimus.
Yra dar bent kelios prieškambario interjero idėjos, kurios leidžia pagerinti natūralios šviesos sklidimą – pradedant didesniais šviesą atspindinčiais veidrodžiais ar atspindinčiais (ne matiniais) baldų bei aksesuarų paviršiais.
4. Baldai, kurie paverčia prieškambarį ne tik unikaliu, bet ir patogiu
Štai čia pereiname prie įdomiosios dalies – baldų pasirinkimas. Baldai turėtų derėti prie bendros namų stilistikos, tačiau dažniausiai didžiausias iššūkis slypi ne čia. Funkcionalios erdvės kūrimas praktiškais ir dailiais baldais labai priklauso nuo turimos erdvės ploto ir plano tipo.
Didelio prieškambario interjeras suteikia daugiau galimybių integruoti sandėliavimo sprendimus ir patogius, bet galbūt nebūtinus baldus. Mažo ir siauro koridoriaus interjeras bute priverčia gerokai pasukti galvą, kaip neapkraunant erdvės ją paversti funkcionalia. Viskas priklausys nuo turimo ploto, tačiau bet kokiu atveju pagrindiniai baldai šioje erdvėje yra:
- Prieškambario spinta – jei yra erdvės spintai, labai svarbus čia yra prieškambario spintos išplanavimas. „Magrės baldų“ asortimente galite rasti įvairių tipų spintų, kurios puikiai atliks savo paskirtį erdviame prieškambaryje, o štai mažesnėse erdvėse gali tekti ieškoti drabužių kabyklų su sandėliavimo spintelėmis, stalčiais.
- Lauko drabužių kabykla – jei yra vietos spintai, dažnai visi drabužiai atsiduria joje, taip išvengiama ir drabužių sukuriamo „triukšmo“. Neturint galimybės pastatyti ar integruoti spintos, galima pagalvoti apie kabyklą su, pavyzdžiui, uždaromis spintelėmis. Spintelėse galėsite susidėti aksesuarus (kepures, šalikus, pirštines), o ant kabyklų pasikabinti sezoninius lauko drabužius. „Magrės baldų“ asortimente galite rasti kabyklas, kuriose integruotos spintelės, veidrodis ir pan.
- Batų spintelė ar stovas – batams būtinas atskiras sandėliavimo sprendimas. Visų pirma, tuomet jie nesimaišo praėjime ir atrodo kur kas tvarkingiau. Beje, jei batų skyrius įrengiamas didesnėje spintoje, tai reikia gerai apgalvoti, ypač nešvarumų ir sklindančio nemalonaus kvapo atžvilgiu.
- Patogi vieta atsisėsti – ne visuomet prieškambario interjeras leidžia integruoti minkštų baldų sprendimus. Tačiau tai tikrai įmanoma. Tai gali būti ir apmušalu dengtas batų spintelės paviršius, balduose integruoti suoliukai, arba atskiri baldai, kurie išties prideda stilingumo. Pavyzdžiui, priklausomai nuo turimos erdvės ploto, tai gali būti:
- pufas;
- fotelis (ar keli);
- suoliukas.
Pufą galima laikyti po konsole, o foteliui ir suoliukui prireiks daugiau erdvės. Be to, kai kurie „Magrės baldų“ pufai turi integruotą skyrelį susidėti daiktams, kas praverčia kai nėra daug erdvės daiktų sandėliavimui. Tai tik kelios praktiško prieškambario interjero idėjos, kaip šiame integruoti patogią vietą atsisėsti.
- Konsolė smulkiems daiktams – koridoriuje svarbu turėti nedidelį staliuką ar konsolę, kurioje galima patogiai susidėti smulkius daiktus (raktus, kosmetikos priemones, kvepalus ir pan.). Mūsų asortimente rasite skirtingų stilių ir spalvų konsoles, kurių paviršių puikiai papuoš nuotraukos, kelios knygos, namų kvapas, pasitinkantis vos įėjus į namus.
Priklausomai nuo erdvės dydžio, namo ar buto koridoriaus interjeras gali būti papildytas įvairiausiais kitais baldais ir akcentais. Beje, kalbant apie akcentus, verta apsvarstyti praktiškas puošmenas. Toliau jas ir apžvelkime.
5. Aksesuarai gali būti labai praktiški
Žodis aksesuarai ir dekoras dažnam vis dar asocijuojasi su nebūtinais daiktais ir gana dažnai – nepraktiškais. Vis dėlto, net jei nesate tam tikrų meno kūrinių gerbėjai, bet norisi dekoruoti erdves, tai galima padaryti atsižvelgiant į baldų medžiagų, spalvų ir tekstūrų žaismą arba integruojant kelis praktiškus elementus, kurie neretai atstoja ir unikalų dekorą. Tai gali būti:
- skėčių laikiklis;
- veidrodžiai;
- išskirtinis kilimas;
- atviros lentynos;
- augalai.
Net ir pastatytas namų kvapas ar išskirtinis kilimas gali būti viskas, ko reikia jaukiai ir stilingai prieškambario atmosferai sukurti. Augalai suteikia žalumos ir gyvybės, kai kurie jų, sakoma, net turi orą valančių savybių. Vis dėlto, reikia gerai įvertinti erdvę (ypač natūralios šviesos srautą ir augalus, kuriems jo reikia daugiau ar mažiau). Daugelio šių praktiškų interjero detalių galite patogiai ieškoti ir mūsų interneto svetainėje esančiame asortimente.
Mažo koridoriaus interjeras bute – klaidos, kurių reikėtų vengti
Bene daugiausiai iššūkių kelia funkcionalus ir stilingas mažo ir siauro koridoriaus interjeras bute ar rečiau nuosavame name. Mažo prieškambario idėjos lengvai randamos ir dažnai ieškomos interneto platybėse. Tačiau verta pasidomėti ir dažnai pasitaikančiomis klaidomis, kurių svarbu vengti. Kelios jų:
- per daug apkrauta erdvė;
- neišnaudotas sienų plotas;
- prastas ar neišpildytas apšvietimas;
- pasirinktos per tamsios spalvos;
- per mažai daiktų sandėliavimo sprendimų;
- neapgalvota grindų danga (pavyzdžiui, drėgmę sugeriančios medžio lentelės);
- harmonijos su kitomis erdvėmis trūkumas.
Nepriklausomai nuo to, aktualios mažo prieškambario remonto idėjos ar prieškambario interjeras kuriamas naujame name ar bute, reikėtų vertinti šią erdvę kaip ir kitus kambarius. Tik tuomet erdvė galės būti stilinga, funkcionali ir harmonijoje su kitomis namų zonomis.
Klaidinga manyti, kad prieškambaris yra tik nedidelė praeinama erdvė, kuri nereikalauja per daug dėmesio. Priešingai, dažnai daug iššūkių kelianti nedidelė ar nestandartinė zona pareikalauja kur kas daugiau kūrybiškumo ir kokybiškų, funkcionalių detalių. Juk čia vyksta didelis judėjimas, o be to, būtent ši erdvė mus sutinka ir išlydi pradedant dieną. Kartais būtent prieškambaris sukuria nuotaiką įeinant į namus ir juos paliekant dienai.
Praktiškas, stilingas ir su kitais kambariais derantis didelio ar mažo koridoriaus interjeras bute ar name – įmanomas. Pasiruošę įsirengti ar atnaujinti prieškambarį ar koridorių? Kokybiškų baldų dairykitės „Magrės baldų“ internetiniame asortimente ar užsukite į mūsų salonus. Čia jūsų lauks į rūpimus klausimus atsakyti ir patarti pasiruošę specialistai. Pasikalbėti visuomet galime ir kitu jums patogiu būdu.