+370 634 85000
0

Rąstinio namo interjeras: praktiškos idėjos ir patarimai

VIRSELIS - rastiniu namu interjeras (nuotr. Shutterstock, Archi_Viz)-min (2)

Rąstinio namo interjeras – vienas unikaliausių, tačiau ir keliančių nemažai iššūkių. Nors anksčiau buvo įprasta matyti rąstinius namus, įrengtus tik kaimiško ar vintažinio stiliaus motyvais, šiandien vis daugiau modernia estetika alsuojančių pavyzdžių. Rąstiniuose namuose galima suderinti gamtos ramybę ir šiuolaikinius sprendimus, kurie leidžia gyventi patogiai ir stilingai. Pasiruošę atrasti tokio interjero paslaptis? Čia rasite kelis vertingus patarimus bei idėjas, kurios, tikime, pravers kuriant unikalų ir funkcionalų interjerą. Ir, labai svarbu, leis geriau suvokti, kaip rinktis medžiagas ir baldus, kad rąstinio namo vidaus interjeras derėtų su išore, dėl kurios rąstinis namelis gamtos apsuptyje ir pasirenkamas.


Svarbiausi aspektai kuriant gamtos įkvėptus, bet šiuolaikiniams poreikiams pritaikytus namus


Kas svarbu, norint sukurti unikalią rąstinio namo stilistiką, bet ir mėgautis modernių baldų bei technologijų siūlomais privalumais? Gamtos įkvėpto interjero ir šiuolaikinio gyvenimo darna yra įmanoma, tereikia atsakingai planuoti ir neskubėti. Štai keli esminiai aspektai, kuriuos siūlome apsvarstyti.


Namiškių poreikiai: kasdienybė, laisvalaikis, erdvių paskirtis ir planas


Modernus rąstinių namų interjeras, kuriame puikiai atsiskleidžia gamtos ir šiuolaikinio gyvenimo dermė, kūrimas prasideda nuo unikalių jūsų šeimos poreikių supratimo. Kaip ir kuriant be kokią kitą interjero stilistiką. Nuo to priklausys tai, kaip gerai suplanuosite erdves, kurios atitiktų jūsų kasdienę rutiną, laisvalaikį.


Kasdienė rutina:


  • Pirmoji dienos dalis: apgalvokite pirmąją dienos dalį – nuo ryto rutinos. Kurios erdvės jums svarbiausios ir be kokių funkcijų neįsivaizduojate savo dienos rutinos. Kiek jums svarbi erdvi virtuvės zona, ar yra poreikis didesnei valgomojo zonai, o gal visas veiksmas visuomet persikelia į svetainės zoną?
  • Darbas iš namų: dirbate iš namų? Tuomet būtinai apgalvokite, kokia erdvė leistų produktyviai ir patogiai dirbti, ar pakanka integruoti darbo zoną viename iš kambarių, ar reikėtų atskiros erdvės. Beje, tam tikrą zoną namuose ramiam darbui ir susikaupimui reikėtų apgalvoti net jei šiai dienai darbas iš namų neaktualus.
  • Poilsis: verta pagalvoti apie vakaro rutiną, kas jums svarbu namuose, siekiant susikurti tikrą poilsio oazę. Dažniausiai čia dominuoja dvi erdvės – svetainė ir miegamasis. Kas jums svarbiausia šiuose kambariuose? Rastinių namų interjeras puikiai tinka kuriant gamtos įkvėptą ramybės oazę.


Laisvalaikis: 


  • Šeimos ir draugų susibūrimai: pasverkite, kiek jums svarbios bendros, socialiniam šurmuliui pritaikytos erdvės. Jei toks poreikis yra, kur galėtų būti ta zona, kurioje būtų patogu leisti laisvalaikį su draugais ir šeima, neaukojant asmeninės erdvės ir patogumo.
  • Lauko sprendimų integracija: rąstinio namo interjeras šiandien vis dažniau yra apie natūralumo ir šiuolaikiško gyvenimo tempo darną. Labai didele dalimi rąstinio namo vidaus interjeras ir jo sprendimai priklauso ir nuo eksterjero, namą supančios aplinkos. Pasvarstykite, kaip harmoningai apjungti lauką ir vidų (dideli langai, terasa). Tuo pačiu galite apgalvoti ir lauko sprendimų stilistiką – terasa, pavėsinė, lauko valgomasis ir pan.
  • Hobiai ir pramogos: esate užkietėję knygų skaitovai, o gal mėgstate vakarais su draugais žaisti vaizdo žaidimus? Pagalvokite, kaip savo hobius ir pramogas galite integruoti namuose. Beje, tam tikrų hobių aksesuarų integravimas interjere paverčia jį tik dar unikalesniu (pavyzdžiui, sportinis dviratis ar banglentė ant sienos).


Erdvių paskirtys ir maksimalus jų išnaudojimas:


  • Daugiafunkcės erdvės: jei vietos pakankamai, sukti galvos stipriai nereikia. Vis dėlto, daugelis dažniausiai svarsto ne apie didesnes, bet optimaliai išnaudojamas ir daugiafunkces erdves. Puikus pavyzdys – valgomojo zonos integravimas svetainėje ar darbo zonos sukūrimas viename iš kambarių. Tai padaryti leidžia sumanūs interjero sprendimai, gerai apgalvoti, o kartais ir daugiafunkciai baldai.
  • Sandėliavimo sprendimai: viena svarbiausių patogaus ir stilingo interjero sąlygų – sumanūs sandėliavimo sprendimai. Įvairios „paslėptos“ spintelės, lentynos, didelės spintos tikrai neapkraus interjero, priešingai, leis susikurti namus, kurie būtų stilingi ir išvengti daiktų „triukšmo“.
  • Namų plano „lengvumas“: sumanūs sandėliavimo sprendimai suteikia namams taip geidžiamą erdvumo pojūtį, nuo kurio neatsiejamas ir dažnas rąstinio namo interjeras. Pagalvokite apie sandėliavimą, lengvą judėjimą tarp kambarių ir pačiuose kambariuose. Daugiau erdvės skirkite tam, kas jums išties svarbu, vertinkite ne „Pinterest“ paveikslėlius, bet realią savo rutiną, pomėgius, gero poilsio sąlygas.


Tai keli patarimai, kuriuos dažnai kur kas paprasčiau įvertinti kartu su interjero dizaino specialistais. Nepriklausomai nuo to, kuriate namus patys ar su profesionalų pagalba, būtent jums jaukių ir patogių namų viziją bet kokiu atveju teks apgalvoti ir patiems. Taigi, kitas žingsnis – stilistika.


Stilius: rąstinio namo vidaus interjeras prasideda nuo sienų ir grindų dizaino bei spalvų


Rąstinių namų interjeras nebūtinai turi būti rustic arba vadinamojo kaimiško stiliaus – nors, reikia pripažinti, jis čia tikrai tinka. Lygiai taip pat kaip ir moderni vintažinė interjero linija. Tačiau jei norisi gamtos apsuptį ir natūralios medienos sprendimus derinti su moderniais ir šiuolaikiškais akcentais, kuo puikiausiai pagrindine galite pasirinkti ir japandi interjero liniją – čia japoniškų interjerų minimalizmas ir meilė gamtai susipina su skandinaviškų namų jaukumu ir funkcionalumu.


Nuo pasirinktų interjero stilistikos linijų priklausys ir interjero pagrindo sprendimai – sienos ir grindys:


  1. Nusprendus rinktis labiau „kaimišką“ stilistiką, dažnai sienos ir grindys yra paliekamos natūralios spalvos, ypač kai kalbame apie rąstų apdirbimą. Jie čia dažnai keičiami minimaliai. Grindys neretai būna medinės.
  2. Tie, kurie nori modernumo pojūčio, dažnai pasirenka prigesintus tonus, modernesnes grindų dangas ir tonuotas rąstų sienas. Taip jos tampa tarsi „minkštesnės“, subtilesnės ir leidžia geriau atskleisti modernaus interjero elementus.


rąstinio namo vidaus interjeras


Apsispręsti, kokia interjero stilistikos linija ar kelių darna dominuos interjere, yra vienas pirmųjų žingsnių. Pagal tai derinami tolimesni sprendimai. Neapgalvojus stilistikos iš anksto, labai lengva nukrypti į per daug „kaimišką“ ar su rąstinio namo idėjomis nederančią per daug modernią pusę.


Baldai – funkcionalūs šiuolaikinio gyvenimo akcentai


Miesto komfortas ir šiuolaikinė estetika labiausiai išryškėja ne kur kitur, o baldų pasirinkime. Tą pastebime ir mes, nes „Magrės baldų“ salonų specialistai neretai konsultuoja modernių rąstinių namelių savininkus – kuriančius vasarnamį trumpiems pabėgimams ar nuolatiniam gyvenimui gamtos apsuptyje.


Šiandien vis populiaresnis rąstinio namo interjeras yra neatsiejamas nuo sumanaus baldų pasirinkimo – jie yra elementai, kuriantys patogumą ir padedantys išlaikyti pusiausvyrą tarp natūralios estetikos ir šiuolaikinių funkcinių poreikių.


Esminiai tokių baldų kriterijai:


  • stilistinis suderinamumas;
  • kokybiškos medžiagos;
  • subtiliai „paslėptos“ modernios funkcijos.


Dažniausiai tie, kuriems įdomus rąstinių namų interjeras, natūralumo bei gamtos ir šiuolaikinio miesto gyvenimo darna, ypač vertina kokybę, tiek kalbant apie interjero sprendimus, tiek apie savo laiką, galimybę sustoti. Namai čia dažnai nėra tik viena storelių dienoje – tai ir laisvalaikio erdvė ir jaukus poilsis. Būtent todėl funkcionalumas, kokybė ir stilius yra neatsiejami.


Pateikiame keletą populiariausių pagrindinių baldų sprendimų pagal pagrindines rąstinio namo erdves:


1) Erdvi ir patogi svetainė:


  • Erdvus ir patogus minkštas kampas: pagrindinė rąstinio namo erdvė neįsivaizduojama be erdvaus minkšto kampo. „Magrės baldų“ asortimente rasite ne tik patogius, bet ir funkcionalius minkštus baldus: USB jungtys, reguliuojami atlošai, integruotos garso sistemos. Jei norisi lengvumo – dairykitės sofų ir kampų su kojelėmis.
  • Patogus kavos staliukas:  čia puikiai tiks vienas erdvesnis, medžio ar medžio plokštės stalas, su stalčiais ar lentyna knygoms. Jei norisi lengvesnio varianto, mūsų asortimente rasite ir kelių staliukų derinius, kurių skirtingi dydžiai, formos ir aukštis leidžia sukurti įdomias, dinamiškas kompozicijas. Rąstinių namų interjeras neturi griežtų taisyklių, svarbu atsižvelgti į medžiagiškumą.
  • Patogūs foteliai: šie baldai sukuria ne tik papildomas sėdimas vietas, bet ir suteikia jaukumo, interjero užbaigtumo jausmą. Jei planuojate įsirengti ir židinį, būtinai pasvarstykite apie funkcionalų fotelį, ant kurio galėtumėte pilnai ištiesti kojas (galimas erdvesnis fotelis, baldas su reglaineriu ar papildomas pufas).


2) Ramybe ir funkcionalumu alsuojanti miegamasis:


  • Patogi ir funkcionali lova: patogiam miegui „Magrės baldų“ asortimente rasite ne vieną plačią ir patogią lovą bei ergonomiškus čiužinius. Vis dėlto, čia verta apsvarstyti ir papildomus elementus: stilingą ir patogų atsiremti lovos atlošą, patalynės dėžę, integruotą apšvietimą, USB jungtis ar net prie lovos korpuso tvirtinamus staliukus / spinteles.
    Rąstiniame name tokia lova galėtų tapti miegamojo akcentu – kokybiškas medžio raštą imituojantis korpusas, švelnų kontrastą kuriantis minkštas, ryškesnės tekstūros ar spalvos galvūgalio atlošas.
  • Naktinės spintelės ar staliukai: dailūs staliukai suteikia lengvumo, tačiau jei norite daugiau funkcionalumo, verta rinktis natūralių atspalvių, medžio ar medžio plokštės naktines spinteles. Jose tilps įvairūs smulkūs daiktai, o erdvėje bus mažiau daiktų „triukšmo“. Mūsų asortimente tikrai rasite variantų, tinkančių rąstiniame name.
  • Erdvi spinta arba atskira drabužinė: jei yra vietos, išties verta pagalvoti apie atskirą drabužinės erdvę. Jei tokios galimybės nėra, tuomet dairykitės erdvios ir patogios spintos. Savo spintų asortimente pristatome ne vieną erdvią, modernius medžio raštus atkartojančią ar vintažinio prieskonio turinčią spintą. Būtent tokios rąstiniuose namuose yra itin paklausios.


rąstinio namo interjeras


Valgomasis ar jo zona (svetainėje / virtuvėje):


  • Praktiškas valgomojo stalas: masyvus medžio ar medžio plokštės stalas yra rąstinio namelio valgomojo akcentas. Jei nėra pakankamai erdvės, galite rinktis ir transformuojamus stalus (jie itin patogūs, kai kartas nuo karto namuose susiburia didesnis žmonių kiekis).
    Beje, erdvių rąstinių namų interjeras puikiai atrodo ir su natūralių medžiagų salelėmis, tuomet valgomojo stalo gali ir nebūti. Pakaks transformuojamo kavos staliuko, kuris retais atvejais esant poreikiui galės atstoti ir valgomąjį stalą.
  • Patogios kėdės ir kiti sprendimai: prie stalo dera tiek minimalistinės natūralių medžiagų kėdės, tiek minkštu, neutralių žemės spalvų audiniu aptraukti baldai. Jei norisi kažko įdomesnio, galite pasirinkti įdomesnes tekstūras arba lengvesnes medines ar medžio plokštės kėdes derinti su suoleliu.
  • Vitrinos ir komodos: tokie baldai puikiai išsprendžia daiktų sandėliavimo klausimą, o taip pat prideda daugiau jaukumo, stilistinio užbaigtumo. Rąstiniame name puikiai atrodys medžio plokštės vitrina, kurioje galėsite laikyti indus, taures, papildomus įrankius ir pan.
    Įrėmintos vitrininių spintelių stiklo durelės suteikia lengvumo, kuris atsveria sunkesnius rąstus. Masyvios žemos medžio plokštės komodos su įdomesniais raštais taip pat unikalus ir praktiškas sprendimas.


Visi kiti baldai ir interjero detalės parenkamos kur kas paprasčiau, kai jau yra aiškus esminiai kiekvieno kambario akcentai. Beje, jei turite idėją svetainės interjerą pratęsti lauko terasoje, verta iškart apsvarstyti ir derančius minkšus lauko baldus, pasirinkti lauko stalą ir kėdes. 


Dažnai eksterjeras bei supanti aplinka rąstinio namo interjere stipriai sąveikauja tarpusavyje, tad parinkti paprasti plastmasės baldai nederės su gamtos apsuptyje esančio statinio idėja.


Modernus rąstinio namo vidaus interjeras kuriamas spalvų, medžiagų ir tekstūrų žaismu:


1) Derančios medžiagos: rąstiniame name natūraliai daug medžio, kurį siekdami išsaugoti natūralumą galite derinti su stiklo, metalo, akmens, betono detalėmis.


2) Spalvinė gama


  • pagrindas dažnai kuriamas prigesintų žemės spalvų, neutralių rudų ir rusvų ar žalsvos, pieno baltos atspalviais;
  • akcentus kuria sodrūs, bet prigesinti kaštono raudonos, garstyčių, gilios mėlynos atspalviai, taip pat miško žalumą atkartojantys tonai bei medžio anglies pilkos atspalviai.


3) Audiniai: prie natūralių medžiagų puikiai dera ir oda, linas, vilna, medvilnė. Viskas priklauso nuo stilistikos. Vis dėlto, interjero dizaineriai siūlo eksperimentuoti ir žaisti tekstūromis. Pavyzdžiui, lygios tekstūros gali būti derinamos su išraiškingesnėmis, turinčiomis unikalų medžiagiškumo suformuojamą raštą. Taip rąstinio namo interjeras taps unikalesnis, išraiškingesnis.


Rastinio namo interjeras neatsiejamas nuo natūralių medžiagų, kurių atspalviai dažnai prigesinti, neutralesni. Rečiau matomi ryškūs tonai, jais dažniausiai subtiliai kuriami keli akcentai. Todėl, siekiant sukurti unikalų interjerą, verta dėmesį sutelkti į raštus, faktūras, ne tiek į spalvas, kiek į atspalvius.


Apšvietimas: rąstinio namų interjeras yra apie nematomus sprendimus ir masyvius akcentus


Kadangi šio tipo namo pagrindas (mediniai rąstai) yra gana kaprizingas paviršius, įvairių standartinių šviestuvų kabinimas čia gali tapti iššūkiu. O ir interjere jie nebūtinai derės. Taigi, didžiąją dalį jaukaus apšvietimo sudaro paslėptas, bet efektyvus apšvietimas – lubų nišose, palei laiptus ar net grindis ir židinį. 


Papildomus dirbtinės šviesos sluoksnius tam tikriems akcentams pabrėžti ar šviesos srautui specifinėse vietose sukurti galite pasitelkti:


  • Masyvius lubinius šviestuvus: dažniausiai čia kalbame apie svetainės zoną, kur dideli ant lubų kabantys šviestuvai tampa vienu iš erdvės akcentų.
  • Pastatomus svyrančius šviestuvus: tokius paprasta reguliuoti, patogiai nusistatyti šviesos srautą skaitymui ar tiesiog susikurti blausios šviesos kuriamą jaukumą. Vis dėl to, jie turėtų būti stilistiškai priderinti prie pagrindinių interjero linijų. Jei trūksta papildomo akcento, galite rinktis pasvirusius, medžiaginiu gaubtu puoštus šviestuvus.
  • Sieninius šviestuvus: vėlgi, čia labiau kalbame apie nedidelius, neutralius šviestuvus, kurie padėtų išryškinti tam tikrus akcentus ar sukurti papildomą šviesos sluoksnį.


Kaip ir kiekviename interjere, rąstinio namo interjeras neatsiejamos nuo gerai apgalvotų dirbtinių šviesos šaltinių – apšvietimo sprendimai sukuria didelę dalį interjero jaukumo, erdvumo pojūčio, funkcionalumo. Apšvietimą reikėtų planuoti, kai jau aiškus kambarių planas – kur stovės minkštas kampas, kur valgomasis stalas ir t. t.


Rąstinio namo interjeras reikalauja apgalvotų sprendimų – ko reikėtų vengti?


Rąstinio namo vidaus interjeras kelia nemažai iššūkių, tačiau įgyvendinus sumanymus galima džiaugtis išties unikaliu interjeru. Kokios klaidos pasitaiko dažniausiai? Keli pastebėjimai, ko reikėtų vengti:


  • Per daug medžio akcentų – rąstinis namas ir taip yra gausus medžio, tad nereikėtų rinktis tik medinių baldų ir medinių akcentų.
  • Per mažai dėmesio natūralios šviesos šaltiniams – modernūs rąstiniai namai dažnai turi didesnius langus, tačiau jei šie mažesni, gerai apgalvokite šviesos stipriai neblokuojančias langų uždangas. Natūralioje šviesoje rąstinis namas kur kas „švelnesnis“.
  • Nenuoseklus stilius – kita dažna klaida yra nuoseklumo trūkumas stilistikos atžvilgiu. Todėl, kaip jau minėjome, vienas pirmųjų žingsnių yra apsispręsti dėl pagrindinės linijos. Nenuoseklus rąstinio namo vidaus interjeras kuria disbalansą ir neleidžia susikurti jaukumo, visos erdvės turi atspindėti tą pačią viziją.
  • Funkcionalumo trūkumas – kita klaida yra unikalių, bet nebūtinai funkcionalių detalių perteklius. Originalus rastinių namų interjeras yra unikalus, tačiau šiandien yra daugybė dizaino sprendimų, kurie kuo puikiausiai derina funkcionalumą ir stilių.
  • Mažai sandėliavimo sprendimų – kita klaida, kuri dažna nestandartinio tipo rąstiniuose namuose, yra per mažai daiktų sandėliavimo sprendimų. Pagal užsakymus pagaminami ir kiti lengvai pritaikomi baldai tikrai leidžia sukurti sumanius sandėliavimo sprendimus. Nepamirškite išnaudoti ir sienų ploto.
  • Aplinkos ignoravimas – natūralus rąstinio namo interjeras turėtų derėti su eksterjeru ir supančia aplinka. Tai turėtų būti natūralus perėjimas, tad svarbu apgalvoti ne tik interjero detales, bet ir tai, kaip jos atspindi supančią aplinką.


Tai kelios dažnai pasitaikančios rastinių namų savininkų klaidos. Jų išvengti padeda specialistai arba nuoseklus planavimas ir skubotų sprendimų vengimas. Rąstinių namų interjeras dažnai kuriamas pamažu, pajaučiant aplinką, kuri turi daug įtakos ir sprendimams namo viduje.


Pasiruošę kurti ar atnaujinti savo rastinių namų interjerą? 


„Magrės baldų“ komanda gali padėti pasirinkti jūsų stilistiką atspindinčius, unikalius ir funkcionalius baldus. Reikia patarimo? Pasikalbėkime jums patogiu būdu ar užsukite į mūsų salonus. Rinktis bei pateikti patogių ir stilingų baldų užsakymus galite ir internetu. 


Linkime sėkmės kuriant svajonių namus, kuriuose dera gamtos ramybė ir šiuolaikiško gyvenimo patogumas.